Ga naar inhoud

DE CLERCQ Y.

Actief
BVopgericht 20224 jaar actiefSpoorwegstraat 20, 9550 Herzele, BelgiëKBO/BCE: BE 0790.141.511
Samenvatting

DE CLERCQ Y. is actief sinds 2022 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 247.351 en een nettoresultaat van € 64.597. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 59% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 22% van 9.674 sectorgenoten (NACE 43, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,5% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Overige bouwinstallatie
NACE 43240Gespecialiseerde bouw NACE 43990
1 vestiging
Schaal
€ 1,2 mlnbalanstotaal 2025
Personeel
2,4 VTE
Eigen vermogen
€ 247.351
Winst
€ 64.597
Omzet niet gepubliceerd (verkort of microschema)
Gezondheid
83 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,5%
Structuur
Deelnemingen
1
Jaarrekening 7 dagen vroeg0 van 2 akten gelezen
Waarom 83verhoogt risicoOpgericht in 2022verlaagt risicoCijfers over boekjaar 2025 (neergelegd 24-07-2026)Omvang: 2,4 VTE, balanstotaal € 1,2 mlnLiquiditeit 1,44, liquide middelen € 219.835Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
83 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 53% van de sectorgenoten (NACE 43, micro)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Sterk
Solvabiliteit 46-16
eigen vermogen 21,0% van het balanstotaal
Liquiditeit 65-5
kortlopende schulden 23,0% · geldmiddelen 18,7%
Rentabiliteit 76-24
rendement op activa 5,5%
Faillissementskans, 12 maanden
0,5% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 5 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,7% (47.562 ondernemingen, NACE 43, micro)
Verloop 24 maanden 11-2024: 1,3% 12-2024: 1,3%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 1,3%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 1,3%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 1,3%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 1,3%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 1,4%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 04-2025 06-2025: 1,3%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 05-2025 07-2025: 1,4%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 1,9%▲ +0,5 procentpunt t.o.v. 07-2025hoogste waarde 09-2025: 0,8%▼ -1,1 procentpunten t.o.v. 08-2025 10-2025: 0,8%● gelijk t.o.v. 09-2025 11-2025: 0,8%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,8%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,8%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 0,8%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,8%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,9%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,8%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,7%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,8%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,5%▼ -0,3 procentpunt t.o.v. 07-2026laagste waarde 09-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 08-2026laagste waarde 10-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 09-2026laagste waarde
Krediet tot € 20.000 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit krap (liquiditeitsratio 1,44 tegenover 1,25 in 2024, onder de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 23% en geldmiddelen: 18,7% van het balanstotaal), en 79% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 43, micro): beter dan 23% op solvabiliteit, 64% op liquiditeit, 50% op rentabiliteit en 78% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 16-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Cijfers over boekjaar 2025 (neergelegd 24-07-2026)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: 2,4 VTE, balanstotaal € 1,2 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Opgericht in 2022
Ondernemingen van deze leeftijd gaan vaker failliet dan oudere; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verlaagt risico · Liquiditeit 1,44, liquide middelen € 219.835
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit t.o.v. sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 22% van 9674 sectorgenoten (2025).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 9674 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 22%
← zwakste sterkste →
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest tegen 31-07-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 24-07-2026, 7 dagen voor de termijn.
NBB · 3 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
7 dagen vroeg
2024
29 dagen te laat
2023
5 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 3 jaarrekeningen gemiddeld 6 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 43) voor boekjaar 2024 is 1 dag voor de termijn, en 43% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 27 juli neer (3 van de laatste 3 neergelegde jaren binnen 33 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
17-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken sinds de oprichting in 2022.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · verkort schema
  2. Eigen vermogen boven € 200.000eigen vermogen € 247.351 ▲35,3%
  3. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · verkort schema…

Opvallend

  • Let op: Resultaat daalde in 2025van € 149.750 naar € 64.597 ▼ 56,9% Bekijk
  • Balanstotaal 20253 boekjaren neergelegd € 1,2 mln Bekijk
  • Actief sinds 2022opgericht 26-08-2022 4 jaar Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Balanstotaal
€ 1,2 mln
Winst
€ 64.597
Solvabiliteit
21,0%
Balanstotaal▲ 137%
Nettoresultaat
20232025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
6
Sinds
2024
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
  1. 31-12-2024Hoogste resultaat van 2023 tot 2025
  2. 31-12-2024Eigen vermogen boven € 150.000
  3. 26-07-2024Jaarrekening neergelegd
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Overige bouwinstallatieNACE 43240
Opgericht
26-08-2022
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.